ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14088193
*
nr 1408 8193
Spegel
123x38cm
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2021
kl 20:19:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/7 13:16:34
1
100 kr
17/7 13:00:14
2
300 kr
19/7 14:59:23
2
150 kr
19/7 18:30:10
3
300 kr
19/7 18:30:10
2
300 kr (Budbetjänt)
19/7 18:30:18
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:25
-
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:13
-
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:55
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1408 8193
Spegel
123x38cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/7 13:16:34 | 1 | 100 kr |
17/7 13:00:14 | 2 | 300 kr |
19/7 14:59:23 | 2 | 150 kr |
19/7 18:30:10 | 3 | 300 kr |
19/7 18:30:10 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
19/7 18:30:18 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11 -
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:25 -
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:13 -
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:55